9.png

ეკატერინე ღლონტი

ქ. ბათუმის ვახტანგ ჭაბუკიანის სახელობის კლასიკური ბალეტის სკოლა - კლასიკური და სახასიათო ცეკვის პედაგოგი;
ეკატერინე ღლონტის საბალეტო კლასის ხელმძღვანელი/ქორეოგრაფი

დაბადების თარიღი

05.08.1972

რეზიუმე


პროფესიული/საშემსრულებლო განათლება

1982-1990 _ ქ. თბილისის ვახტანგ ჭაბუკიანის სახელობის ქორეოგრაფიული სასწავლებელი. ბალეტის მსახიობი.


სამუშაო გამოცდილება

1996-დან დღემდე _ ქ. ბათუმის ვახტანგ ჭაბუკიანის სახელობის კლასიკური ბალეტის სკოლა - კლასიკური და სახასიათო ცეკვის პედაგოგი;
2016-დან დღემდე _ ეკატერინე ღლონტის საბალეტო კლასი - ხელმძღვანელი;
2006-2007 _ ქ. ბათუმის საბალეტო დასი -ხელმძღვანელი;
2003-2004 _ ქ. ბათუმის საბალეტო დასი - რეპეტიტორი;
1994 _ ქ. ბათუმის ოპერისა და ბალეტის თეატრი -ბალეტის სოლისტი;
1990-1992 _ ქ. თბილისის ოპერისა და ბალეტის სახელმწიფო თეატრი - ბალეტის მსახიობი;


წოდება, ჯილდო

2019_ ქ. ბათუმის მერიის ჯილდო “წლის ხელოვანი” ნომინაციაში „წლის დიდოსტატი”- გამარჯვებული;
2017_აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო - მადლობის სიგელი ნაყოფიერი შემოქმედებითი მოღვაწეობისათვის;
2017 _ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტი - დამსახურებული მოღვაწის წოდება ხელოვნების დარგში აქტიური და წარმატებული საქმიანობისათვის.


ჟიური

2015 _ ბათუმი, საქართველოს საპატრიარქოს ეგიდით ცეკვის საერთაშორისო ფესტივალი - ჟიურის წევრი.


შემოქმედებითი პროექტები

2019 _ ქართული ხალხური და საბალეტო ცეკვების საბავშვო ფესტივალი „საშობაო-საახალწლო ვარსკვლავთცვენა“ (საბალეტო კლასის მონაწილეობა). ნომინაცია „კლასიკური ცეკვა“ - გრან პრი;
2019_ ქ. ბათუმის რესპუბლიკური ფესტივალ-კონკურსი „ზამთრის ზღაპარი“ (საბალეტო კლასის მონაწილეობა) ნომინაცია კლასიკური ცეკვა - პირველი ადგილი;
2019 _ V INTERNATIONAL FESTIVAL-CONTEST ‘WONDERLAND’ VII INTERNATIONAL FOLK DANCE FESTIVAL-CONTEST „NEW LIFE“ (საბალეტო კლასის მონაწილეობა) ნომინაცია კლასიკური ცეკვა - I-ადგილი;
2019 _ ვახტანგ ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის VI საერთაშორისო ქორეოგრაფიული ფესტივალ- კონკურსი (საბალეტო კლასის მონაწილეობა)-ლაურეატის წოდება);
2019 _ ვ. ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის VI საერთაშორისო ფესტივალი -მონაწილეობა;
2018_ვ. ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის V საერთაშორისო ფესტივალი“
• ნომინაცია „სახასიათო ცეკვა“ - გამარჯვებული;
• ნომინაცია - საეუკეთესო ქორეოგრაფიული დადგმა - „ქორეოგრაფიული ნოველა“ -მეორე ადგილი.
• ნომინაცია „კლასიკური ცეკვა“ - მესამე ადგილი.
2018_რიგის საერთაშორისო ფესტივალი - ოქროს პრიზი;
2018 _ ვ. ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის V -მონაწილეობა;
2018 _ რიგის საერთაშორისო ფესტივალი - მონაწილეობა;
2017_საქართველოს ქორეოგრაფთა კავშირი - დამსახურებული ქორეოგრაფ-პედაგოგის საპატიო წოდება;
2017_ ჯორჯ ბალანჩინის სახელობის ქორეოგრაფიული ფესტივალი ნომინაციები: წლის კლასიკური ქორეოგრაფი, მონაწილეობა/წლის საუკეთესო ნეოკლასიკა;
2016 _ ქ. თბილისის ვ.ჭაბუკიანის სახელობის ქორეოგრაფიულ ფესტივალ-კონკურსი-
ფესტივალი. მონაწილეობა/ ლაურეატის დიპლომი ნომინაციაში „საუკეთესო საშემსრულებლო ოსტატობა“ - ქორეოგრაფი.
2016 _ ბათუმის მუსიკალური ცენტრის პროექტი- როკ-ოპერა „თავფარავნელის ბალადა“ - რეჟისორი გ. თავაძე - დამდგმელი ქორეოგრაფი;
2016 _ ბერლინის XII საერთაშორისო ფესტივალi TANZOLIMP - მონაწილეობა;
2015 _ ვ. ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის IV საერთაშორისო ფესტივალი - მონაწილეობა;
2014 _ საქართველოს პედაგოგ- ქორეოგრაფთა ასოციაცია - ვახტანგ ჭაბუკიანის ხსოვნისადმი მიძღვნილი ქორეოგრაფიულ ფესტივალ-კონკურსი. ჯილდო სახასიათო ცეკვის საუკეთესო შესრულებისათვის - ქორეოგრაფი.
2014 _ ვ. ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის III საერთაშორისო ფესტივალი-მონაწილეობა;
2013 _ ვ. ჭაბუკიანის სახელობის ბავშვთა და მოზარდთა თბილისის II საერთაშორისო ფესტივალი - მონაწილეობა;
2011 _ ბათუმის მუსიკალური ცენტრის პროექტი- როკ-ოპერა „თავფარავნელის ბალადა“ - რეჟისორი გ, თავაძე - დამდგმელი ქორეოგრაფი;
2010 _ ბათუმის მუსიკალური ცენტრი კ. გოცი “ლუჩია დი ლამერმური“ - დამდგმელი ქორეოგრაფი;
2009 _ თურქული სერიალი “ლაზეთის ცის ქვეშ” - ეპიზოდური როლი.

ქორეოგრაფიული დადგმები(ჩატარება-მონაწილეობა)
1. ვ. კახიძე -„ ქორეოგრაფიული ნოველა“ - სახასიათო ცეკვა .
2. ზ. მარჯანიშვილი „ტანგო“ -თანამედროვე ცეკვა.
3. ლ.დელიბი „ვალსი“ - კლასიკური ცეკვა.
4. პ.ჩაიკოვსკი „ყვავილების ვალსი“ - კლასიკური ცეკვა.
5. ფ.შუბერტი „ავე მარია“ -კლასიკური ცეკვა.
6. ა.პიაცოლა ტანგო - სახასიათო ცეკვა
7. ი.შტრაუსი „მარში“ - კლასიკური ცეკვა.
8. ს.ურუშაძე „მუსიკალური მომენტი“- ნეოკლასიკა.
9. ა.ხაჩატურიანი „ცეკვა ხმლებით“ ბალეტიდან „გაიანე“-სახასიათო ცეკვა.
10. რ. ლაღიძე „საჭიდაო“- სახასიათო ცეკვა.
11. რიმსკი -კორსაკოვი „ესპანური კაპრიჩიო“ - სახასიათო ცეკვა.
12. ლ. დელიბი „თოჯინები“ ბალეტიდან „კოპელია“ - კლასიკური ცეკვა.
13. პ. ჩაიკოვსკი „სლავური“ - სახასიათო ცეკვა.
14. ფ. შუბერტი „მუსიკალური მომენტი“ -ნეოკლასიკა.
15. ა. დვორჟაკი „ნათელი მომავალი“ - ნეოკლასიკა.
16. ჯ. უილიამსი „ვედრება“ -ნეოკლასიკა.
17. ა.პიაცოლა „ლიბერტი ტანგო“ - სახასიათო ცეკვა.
18. უცნობი ავტორი „სინთეზი“ -ნეოკლასიკა.
19. ლ.დელიბი „საათების ვალსი“ ბალეტიდან „კოპელია“.
20. პ.ჩაიკოვსკი „ფიფქების ვალსი“ - კლასიკური ცეკვა.
21. პ.ჩაიკოვსკი „პოლკა“ - კლასიკური ცეკვა.
22. უცნობი კომპოზიტორი “ფანტაზია” - ნეოკლასიკა.
23. ლ.დელიბი „მაზურკა“ - სახასიათო ცეკვა.
24. ა.ბოროდინი „აღმოსავლური ცეკვა“ ოპერიდან „თავადი იგორი“ - სახასიათო ცეკვა.
25. ლ. კობახიძე „ოცნება“ -ნეოკლასიკა.
26. ლ.დელიბი „ცეკვა პუანტზე“ კლასიკური ცეკვა.
27. ი.ტირსენი “for you” თანამედროვე ბალეტი.
28. ა.გლაზუნოვი „პანადეროსი“ -სახასიათო ცეკვა.
29. უცნობი ავტორი „music angel” - თანამედროვე ცეკვა.
30. კ.სენსანსი ‘ სიკვდილის ცეკვა’ -თანამედროვე ცეკვა.


დადგმები საბალეტო სპექტაკლებიდან და სცენებიდან

• ლ.მინკუსი „სიზმარი“- მეორე მოქმედება ბალეტიდან „დონ კიხოტი“ - ბექარ მონავარდისაშვილის ქორეოგრაფია, აღდგენა ე. ღლონტი;
• ლ. მინკუსი „აჩრდილების სცენა“ ბალეტიდან „ბაიადერა“ ქორეოგრაფია ბექარ მონავარდისაშვილი, აღდგენა ე. ღლონტი;

ქ. ბათუმის ი. ჭავჭავაძის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი

• „ჯაყოს ხიზნები“ - რეჟისორი : ე. თავართქილაძე ქორეოგრაფია ე. ღლონტი;
• „სამგროშიანი ოპერა“ - რეჟისორი : გ. თავაძე ქორეოგრაფია ე. ღლონტი;
• „ზაფხულის ღამე,“ - რეჟისორი : გ. გოშაძე ქორეოგრაფია ე. ღლონტი;
• „ყოფილების სარეცელზე“ - რეჟისორი : რ. სამსონაძე ქორეოგრაფია ე. ღლონტი;

ქ. ბათუმის თოჯინებისა და მოზარდ მაყურებელთა პროფესიული სახელმწიფო თეატრი

• „ათას ერთი ღამე“ რეჟისორი : ე. თავართქილაძე - ქორეოგრაფია ე. ღლონტი;
• „კაცია ადამიანი“ - რეჟისორი : ე. თავართქილაძე ქორეოგრაფია ე. ღლონტი;
• „კონკია“- რეჟისორი : ქ. დოლიძე ქორეოგრაფია ე. ღლონტი.

ქ. ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრი

• „ქეთო და კოტე“ - რეჟისორი : დ. დოიაშვილი ქორეოგრაფი ე. ღლონტი;
• „ლუჩია დი ლამერმური რეჟისორი : ზ. სიხარულიძე ქორეოგრაფი ე. ღლონტი;
• „თავფარავნელის ბალადა“ რეჟისორი : გიორგი თავაძე ქორეოგრაფი ე. ღლონტი;
• მედია ოპერა „თაბაშირის იუდა“ რეჟისორი : მ. სალუქვაძე - ქორეოგრაფი ე. ღლონტი.